Scroll Top

Kawa dla biznesu

Kawa – produkt codziennego użytku, jest często niedoceniany lub traktowany jako coś oczywistego. Znajdziemy go przecież w każdym barze czy kawiarni, jest wszechobecny w restauracjach i hotelach. Otóż właśnie z tego powodu ważne jest, aby paradoksalnie… nadać kawie odpowiednie znaczenie.

W ciągu ostatnich kilku lat przemysł kawowy poczynił ogromne postępy w kierunku rosnącego zapotrzebowania na jakość, ale i zrównoważony rozwój. Aktualnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej kawa staje się okazją do zaprezentowania nowego, szerokiego wachlarza doznań jakie niesie, a w ślad a tym- urozmaicenia oferty w restauracji, kawiarni czy hotelu.

Dla całego sektora HoReCa kawa stanowi ważny element, który pozwala zarówno wyróżnić się na rynku, jak i znacząco zwiększyć przychody. Oprócz espresso pojawiają się inne, alternatywne metody ekstrakcji, które zaskakują podczas degustacji.

Precyzyjna i szeroka wiedza na temat kawy to podstawa sukcesu- pozwala ona dostosować ofertę do formatu, jak i właściwie objaśnić produkt, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Literatura na temat kawy jest bardzo bogata: z niej czerpiemy wiedzę zarówno o budowie jak i różnych fazach życia kawowca, a także o tym, że metody przetwarzania kawy mają wpływ na uzyskany napój w filiżance. Dowiadujemy się też, dlaczego kawy rosnące w cieniu, czy rosnące wysoko są tak cenione wśród kawoszy (przykładem jest pochodząca z Kolumbii arabika Colombiano).

Zrozumienie zarówno miejsca pochodzenia kawy, czy metod jej ekstrakcji może pomóc w podjęciu decyzji, którą kawę zdecydujemy się wybrać dla naszego biznesu.

A Jak wybrać kawę najlepszą dla biznesu?

Głębokie zrozumienie celu i strategii biznesowej to podstawa, od której należy zacząć. Aby odpowiednio wyróżnić swoją firmę, ważne jest, aby precyzyjnie określić target klientów i zaoferować im najbardziej odpowiedni produkt we właściwej cenie.

BENCHMARKING

Równie ważne jest przeanalizowanie otoczenia konkurencyjnego: oferty i cennika, komunikacji i podejścia, jakie adresujemy do swoich klientów.

Jeśli chodzi o propozycję kawy, można wskazać różne rozwiązania w zależności od tego, kto regularnie odwiedza lokal i jaką mamy taktykę-nastawioną na poszerzenie portfolio klientów czy zwiększenie swojego udział w rynku?

Warto zadać sobie pytanie, jakie wartości cenią Twoi goście, ponieważ te informacje pozwolą Ci jasno nakreślić zakres związany z doborem i sposobem parzenia kawy.

DOBÓR KAWY I SPOSÓB JEJ PARZENIA

METODY

Odpowiednia wiedza na temat różnych metod parzenia i ich wyników w filiżance jest niezbędna do wybrania metody, która najlepiej pasuje do Twojej firmy. Do popołudniowego deseru możemy rozważyć aromatyczny napar z French Press zamiast czystej i soczystej ekstrakcji Pour-Over lub nawet filiżanki intensywnej kawy ekstrahowanej. To pierwsze możemy znaleźć jako doskonałe zakończenie posiłku, jako alternatywę dla bardziej tradycyjnego espresso. Możemy też zastąpić go spektakularnym preparatem z Syfonem lub Chemexem.

WYBÓR KAWY

Wybór kaw, które mają znaleźć się w Twojej firmie, musi iść w parze i zawsze opierać się na analizie Twojej grupy docelowej. Dobrze skomponowane menu kawowe, podobnie jak karta win czy deserów, może okazać się strzałem w dziesiątkę-pozwala ono zaspokoić różnorodne gusta, a także oferuje wiele nowych wrażeń zmysłowych. Przy tak szerokim wachlarzu możliwości niezwykle cenne jest fundamentalne zadanie naszych konsultantów, którzy wsłuchując się w Twoje potrzeby i analizując przedstawiony przez Ciebie kontekst, pomogą Ci wybrać najlepszą kawę z szerokiej oferty kaw Mokate.

MENU KAWOWE DO SWOJEJ OFERTY

Nawet najlepsze planowanie może pójść na marne, jeśli nie zastosuje się należytej staranności w praktyce. Z tego powodu należy poświęcić odpowiednią uwagę szkoleniu personelu i efektywnemu komunikowaniu nowej oferty. Bardzo przydatne jest posiadanie najbardziej odpowiednich narzędzi: listy kaw w fizycznym tego słowa znaczeniu, która jasno i wyczerpująco ilustruje przygotowane propozycje kaw, podkreślając różnice między nimi. Może to stanowić cenną pomoc dla Twojego klienta w dokonaniu wyboru, ale przede wszystkim bodziec do nieszablonowego myślenia a także.. spróbowania czegoś nowego.

Ps. Kawę już mamy.
A co z ekspresem?