Scroll Top

Kawa jako forma sztuki.

Sztuka to kreatywność, inspiracja, wyobraźnia, pasja i talent.

Parzenie kawy to wyjątkowy sposób ekspresji, którego początek zaczyna się już na plantacji.
Wyselekcjonowane ziarna z najlepszych upraw trafiają do palarni, gdzie poddawane są wyjątkowemu procesowi. Proces jest unikalny dla każdej palarni.

Osoba odpowiedzialna za etap palenia kawy jest artystą, który znajduje swoje „płótno” do wyrażania siebie poprzez kawę. Na efekt końcowy w postaci filiżanki gorącego napoju, wpływa suma czasu i energii poświęconych na selekcję i stworzenie aromatycznych, unikalnych mieszanek. Każdy krok w procesie parzenia kawy wymaga umiejętności i pasji.

Tak, jak malarz wybierając technikę kreacji dzieła; styl i kolory z którego powstanie obraz, czy muzyk dobierając nuty podczas komponowania – analogiczny proces dotyczy końcowego efektu, jakim jest filiżanka gorącego napoju.

Zaparzona kawa to dzieło efemeryczne- po spożyciu kawy, dzieło sztuki znika, a przynajmniej jego fizyczna część. Uczucia towarzyszące momentowi celebrowani kawy, pozostają.

Kawa jest sztuką, którą się konsumuje, a każde doświadczenie będzie zupełnie inne. Każde- wyjątkowe. Zostań koneserem sztuki Mokate.