Scroll Top

Vending

Vending

 

Ewolucja vendingu, od prostych maszyn obecnych już w starożytnym Egipcie, do zaawansowanych technologicznie urządzeń współcześnie, stanowi fascynujący przykład innowacji w handlu detalicznym. Vending znakomicie adaptuje się do zmieniających potrzeb i preferencji konsumentów na całym świecie.

 

Mordor Intelligence ocenia, że w 2023 roku rynek osiągnął wartość 20,51 miliarda dolarów, z prognozowanym wzrostem do 26,40 miliarda dolarów do 2028 roku​​. Grand View Research podaje, że wartość rynku w 2021 roku wyniosła 51,91 miliarda dolarów, z przewidywanym wzrostem o 10,7% rocznie do 2030 roku​​.

 

W erze cyfryzacji i automatyzacji, vending jest przykładem pozytywnego wykorzystania technologii, przynosząc korzyści nie tylko w kontekście wygody, ale także promując zrównoważony rozwój poprzez choćby energooszczędne rozwiązania.

 

Prym w w branży vendingowej wiedzie Japonia – na jeden automat vendingowy przypada 20 osób. Automaty vendingowe w Stanach Zjednoczonych, również stanowią istotny element krajobrazu handlu detalicznego. 

A jak jest w Polsce? Aktualnie na 960 osób, przypada średnio jeden automat vendingowy. Natomiast pomimo wyzwań gospodarczych, takich jak wysoka inflacja i zmieniające się nawyki konsumentów, sektor ten stale rośnie. 

 

Mokate Professional to jeden z liderów na polskim rynku vendingowym. 

 

Oferujemy produkty, charakteryzujące się wysoką gęstością objętościową, doskonałą płynnością i dobrym rozpuszczaniem, co jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznego rynku vendingowego​​.

 

Seria MOKATE TO GO to grupa najlepszych dostępnych na rynku produktów przeznaczonych do automatów vendingowych, które z sukcesem sprzedajemy w ponad 60 krajach.

MOKATE TO GO charakteryzują się bogatym smakiem i niezapomnianym aromatem, 

a w skład serii wchodzą: kawy, toppingi mleczne, czekolady, zabielacze, herbaty czy cappuccina. 

 

Przyszłość vendingu to obietnica dalszych technologicznych postępów i większej personalizacji. Automaty vendingowe, ewoluując ponad podstawową funkcję dostarczania towarów, stały się symbolami postępu technologicznego, odpowiadając na zmieniające się potrzeby społeczności globalnej.

 

Jesteś już w gronie vendingowych pasjonatów? 

Zostaw komentarz